Publikacje

1. Raport podsumowujący projekt do obejrzenia tu:

2. W co grać, żeby wiedzieć więcej? O stypendiach, wolontariacie i aktywności obywatelskiej

Przedstawiamy Wam publikację o stypendiach, wolontariacie i aktywności obywatelskiej. Książka jest wsparciem dla wszystkich tych, którzy będą grali w grę „Pioniersi – gra obywatelska”, ale nie tylko! W książce bowiem znajdują się informacje o programach stypendialnych dla uczniów, o wolontariacie i e-wolontariacie – na co warto zwrócić uwagę i o czym pamiętać.

Zapraszamy do przeczytania książeczki w wersji online: www.graobywatelska.pl/w_co_grac

3. Studencka kieszeń – Informator o stypendiach i finansach skierowany do studentów, ale i niestudent też znajdzie ciekawe informacje dla siebie.

Do pobrania Studencka kieszeń

4. Rynek stypendiów w Polsce – raport 2006 – raport o kondycji rynku stypendiów w 2006 roku.

Do pobrania raport

5. Programy stypendialne – poradnik – publikacja skierowana jest do organizacji pozarządowych, firm oraz jednostek samorządu terytorialnego, zainteresowanych uruchomieniem programu stypendialnego lub udoskonaleniem standardów prowadzonych programów stypendialnych.

Do pobrania Poradnik-programy-stypendialne

6. Raport Rzecznika Praw Studenta – Raport dotyczy wykorzystania środków budżetowych przeznaczonych na zwiększenie dostępu do studiów oraz motywowanie osób studiujących do osiągania wysokich wyników w nauce.

Do pobrania Raport

7. To jest wolontariat – Raport z badania „Kodeks kluczowych wartości wolontariatu” – jest to raport z pierwszego w Polsce jakościowego badania poświęconego różnorodnym formom i wartościom wolontariatu.

Do pobrania Raport