Relacja z podsumowania projektu „Gra obywatelska”

Opublikowano: 20 października 2013

13 ośrodków kultury, 9 szkół, 7 bibliotek i 4 inne (w tym festiwale!) – w sumie 35 warsztatów. Rozdaliśmy 1000 gier planszowych i 1500 publikacji. Razem z nami działało 56 studentów. To efekty rocznego projektu „Gra obywatelska”, które przedstawiliśmy na spotkaniu podsumowującym 18 października w Lublinie.

Po rejestracji i małym poczęstunku studenci mogli wziąć udział w warsztatach z Karolem Plewą z firmy MDDP Business Consulting pt. „Projekt, aktywizacja, prezentacja”.  Po tej części na „scenę” weszła Justyna Dżbik, dziennikarka Polskiego Radia, która poprowadziła część oficjalną, czyli podsumowanie projektu i ogłoszenie wyników na najlepsze relacje z warsztatów z młodzieżą.

Studenci, którzy wygrali wyjazd do Włoch to:

Kinga Nadłonek i Maciej Moczydłowski – I miejsce
Anna Rybińska i Daria Pławecka – II miejsce
Beata Rybka i Eryka Klimsza – III miejsce ex aequo
Dawid Żak i Mateusz Mokrzycki – III miejsce ex aequo

Dzięki studentom zaangażowanym w projekt oraz czteromiesięcznej współpracy z podkarpackimi i lubelskimi bibliotekami, domami kultury, organizacjami pozarządowymi, szkołami oraz działaczami lokalnymi udało nam się przeprowadzić 35 warsztatów z młodzieżą w tym 3 towarzyszące debatom obywatelskim pt. „Młodzi Gniewni dla nas pewni”.

Wśród uczestników spotkania – co było dla nas wielką niespodzianką, była Pani Dyrektor oraz uczniowie biorący udział w warsztacie w Regionalnym Ośrodku Kultury w Krzczonowie, poprowadzonym przez zwycięzców konkursu – Kingę Nadłonek i Macieja Moczydłowskiego.

Jeszcze raz dziękujemy Wam za ten wspólny rok z „Grą obywatelską” – młodzieży biorącej udział w warsztatach,  studentom, którzy dzielnie prowadzili zajęcia w małych miejscowościach i opowiadali gimnazjalistom o stypendiach, wolontariacie i o tym, dlaczego warto mieć pasje i być aktywnym.

Wierzymy, że projekt „Gra obywatelska” stał się inspiracją do działania i podejmowania nowych wyzwań!

Raport z projektu do obejrzenia: