Szkolenie w Lublinie – jak było

Opublikowano: 19 kwietnia 2013

12 i 13 kwietnia w Lublinie mieliśmy okazję spotkać się ze studentami, którzy już niebawem ruszą do małych lubelskich miejscowości, aby opowiadać o stypendiach, wolontariacie i zachęcać do aktywnego działania! Szkolenie odbyło się w hotelu Na Rogatce w Lublinie.
Co działo się podczas tych dwóch dni?
Uczestnicy dowiedzieli się wielu ważnych kwestii na temat samego projektu, ich roli podczas warsztatów z młodzieżą, ale przede wszystkim mieli okazję poznać siebie nawzajem.

Plan szkolenia był napięty, rozpoczęliśmy od stypendiów. Małgorzata Stradomska-Kalinka, która od wielu lat prowadzi serwis mojestypendium.pl, mówiła jak oswajać stypendia, czyli gdzie ich szukać i jak je zdobyć. Po południu zespół e-wolontariatu opowiedział o wolontariacie wykonywanym przez Internet (e-wolontariat). Studenci mieli też szansę wzięcia udziału w konkursie na temat wiedzy o (e-)wolontariacie. Zwycięskie drużyny otrzymały ciekawe publikacje o wykorzystaniu nowych technologii w sektorze ngo. Wieczorem studenci po raz pierwszy zagrali w specjalnie przygotowaną na potrzeby projektu grę ”Pioniersi – gra obywatelska”. Gra wzbudziła wiele pozytywnych emocji u graczy!

Sobotnią część szkolenia rozpoczął Paweł Łukasiak, ekspert od wielu lat działający w sektorze ngo w Polsce, prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, który poruszył kwestię zastosowania marketingu społecznie zaangażowanego i społecznościowego w działania społeczne. Paweł Łukasiak również opowiedział o możliwych zastosowaniach tworzenia map myśli. Szkolenie zakończyło się warsztatem poświęconym efektywnej pracy warsztatowej w szkole. Tę część szkolenia poprowadził Adam Markuszewski, który wspólnie ze studentami próbował określić strukturę warsztatów dla młodzieży.

Każdy z uczestników szkolenia otrzymał certyfikat uczestnictwa w spotkaniu.

Już 26-27 kwietnia zespół Fundacji i eksperci zawitają do Rzeszowa! Do zobaczenia!